Banner
Previous
Next
سامانه آموزش آنلاین
کتابخانه الکترونیکی

رویدادهای پیش رو

۱۵ آذر روز حسابدار

به نام خدای حسابگر، حسابرس و حسابدار زمین و آسمان و هر آنچه در اوست، هم او که افتتاحیه و اختتامیه تمام حساب ها و کتاب ها است ترازش همیشه موزون است و موجودی هایش همواره در فزون. مطالبات مشکوک الوصول ندارد چه آنکه کسی از قدرت لایزال او نمی تواند بگریزد استهلاک انباشته نیز محاسبه نمی کند، گویا در حوزه حسابداری او چیزی بی ارزش نمی شود، به کسی مالیات نمی دهد و از کسی به نا حق چیزی نمی گیرد، هیچ شراکتی با کسی ندارد، تک مالکی است و بی رقیب هیچ تلفیق و ادغام و ترکیبی در حوزه شخصیتش تعریف شدنی نیست، حسابداری تورمی ندارد چرا که در نظرش ارزش ها بی تغییر اند، حسابداریش آنقدر عالمانه و دقیق است که دوره مالی در آن تعریف ناشدنی و واحد پولی در آن بی معنا است، شخصیتش حوزه محدودی ندارد و ازل و ابد را دربرمی گیرد، تداومش یک فرضیه نیست بلکه حقیقت محض است، مدیریتش حسابداری و حسابداریش مدیریتی بر مدار عدالت چه اینکه به مثقال و ذره هم رسیدگی می کند، و چیزی را از قلم نمی اندازد، تنها فضل و بخشش اوست که بر مدار اهمیت می چرخد، سرمایه بندگان امیدواری به اوست و همان است که رهائی بخش آنان از حساب و کتاب خواهد بود.

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

فاطمه زهرا سلام الله علیها نه تنها بسیار مورد احترام پیامبر بودند. پیامبر ایشان را برترین زن در دو عالم معرفی کردند و خشم و خشنودی ایشان را برابر با خشم و خشنودی پرودگار دانسته اند. حضرت زهرا سلام الله علیها در سال دوم هجرت ، با امام علی علیه السلام ازدواج کردند و حاصل این ازدواج حسنین علیهم السلام و دخترانش زینب و کلثوم سلام الله علیهما هستند. سوره کوثر در شأن مقام والای ایشان به عنوان خیر کثیر به پیامبر نازل شده است. این بانوی گرانقدر اندکی پس از رحلت پیامبر (ص) به شهادت رسید. در مورد تاریخ شهادت ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست و قول های متفاوتی وجود دارد ولی بنابر قول معتبر 95 روز پس از وفات پیامبر به شهادت رسیدند.

ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار

پنجم جمادی الاولی روز ولادت باسعادت بانوی قهرمان کربلا، پرچم دار نهضت پس از شهادت حسین علیه السلام، حضرت زینب کبری سلام الله علیها است. این روز را روز پرستار می نامند و علت نام گذاری این روز به نام «روز پرستار» این است که حضرت زینب پرستاری امام زمانش حضرت زین العابدین علیه السلام و دیگر بیماران و مصیبت زدگان اهل بیت را برعهده داشت، و ضمن این که رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، از پرستاری بیمار کربلا نیز با تحمل آن همه سختی ها و ناملایمات، آنی فروگذار نبود و تا آخرین رمق، دین خود را به مکتب و رهبرش ادا کرد.
دانش آموزان امسال 0
دانش آموختگان 0
همکاران 0