اولین جلسه اولیاء پیش دبستانی دخترانه رفاه

صبح روز دوشنبه دهم تیر ماه اولین جلسه ی اولیاء پیش دبستانی دخترانه رفاه برای تابستان سال تحصیلی جدید ، با حضور مادران بزرگوار نوآموزان این مقطع و سخنرانی مدیریت محترم پیش دبستان سر کار خانم پرتواعلم برگزار گردید .

 

خانم پرتواعلم در این جلسه یادآور شدند که این روزهای تابستان زیباترین روزهایی است که مادران در کنار فرزندانشان سپری می کنند و آغاز زندگی ارتباطی و اجتماعی و یادگیری کودکان است .

ایشان بر 5 گام اساسی در تربیت کودکان اشاره نمودند :

1: ارتباط نزدیک و صمیمی با کودکان

2: مسئول بودن

3: منطقی بودن ( مانند احترام گذاشتن به تفاوت بین انسان ها )

4: مداومت و پیوستگی در ارتباط با کودک

5: شناخت خط قرمز ها

همچنین بر 5 مهارت: خوب گوش کردن ، خوب دیدن ،قدرت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت، دقت و توجه و تمرکز و نیز اجرای دستورالعمل مربی اشاره کردند و تأکید داشتند که تمامی این موارد در برنامه های تابستانی لحاظ شده است .

توضیحاتی در باب اهمیت بازی و کارکردهای آن به عنوان زیباترین و پاک ترین فعالیتی که در جهت رشد و تعالی کودک مورد استفاده قرار می گیرد ، ارائه شد .

همچنین ایشان بازی را فرآیند تکامل رشد و عاملی برای پرورش نیروهای خام و آماده سازی آن ها برای زندگی لذت بخش دانستند و اظهار داشتند : در واقع بازی تفکر کودک است و ابزاری است که کودک برای برقراری ارتباطات و بیان احساسات از آن استفاده
می کند .

 

نمایش ظهر عاشورا تا شب شام

 السلام و علیک یا ابا عبد الله

خدا را شاکریم که یکبار دیگر توفیق خدمت گزاری اهل بیت با اجرای نمایش
"ظهر عاشورا تا شب شام " به مدیریت سرکار خانم پرتو اعلم و نویسندگی و کارگردانی سرکار خانم جعفری نصیبمان گردید . 

باشد که ان شاء الله مورد قبول درگاه خداوند باری تعالی و ائمه اطهار واقع شود .

تشکر می کنیم از اولیاء بزرگواری که در اجرای این برنامه ما را یاری نمودند خصوصا از قاری محترم جناب آقای سبز علی ، مدیر محترم دبستان پسرانه ، جناب آقای قرائیان که قراعت زیارت وارث را به عهده گرفته بودند و نوآموزان عزیز و همه ی همکاران و بانیان بزرگواری که ما را در این امر معنوی یاری نمودند .

 اجرکم عند الله

نمایشگاه دست سازه های تابستانی

پیش دبستانی دخترانه رفاه برگزار می نماید :

 

 

 

 

سخنرانی سرکارخانم پرتواعلم در همایش نخبگان و فرهیختگان حج تمتع سال 1397

حضور سرکار خانم پرتو اعلم ، مدیریت محترم پیش دبستانی دخترانه رفاه ، در مراسم حج تمتع سال1397 در بعثه مقام معظم رهبری در همایش نخبگان و فرهیختگان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قاضی عسگر ، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ،  با موضوع سخنرانی جامعه شناسی حج و تاثیر این سفر معنوی برتعامل اجتماعی اخلاقی نگرش اشتغال در سبک زندگی روزمره و حضور فعال ایشان در شورای فرهنگی کاروان حج و همکاری در فعالیت های نشریه برای زائران و سخنرانی در بعثه با موضوع جامعه شناسی حج

کلاس های تابستانی

دور هم بودنمان برای شرکت در کلاس های تابستانی هم سپری شد .

در این دوره سرنوشتی از شور وشوق ، در مدرسه رقم زدیم .

دور هم جمع شدیم تا دوباره شاد باشیم ، تمام حسمان تابستانی بود .

در کنار هم لذت آموزش گروهی و همراهی با هم سن و سال هایمان را تجربه کردیم .

در گوشه و کنار حیاط ، گل های قشنگ روییده اند .

***گل های نوشکفته باغ رفاه ***

جشن اختتامیه

شکر و سپاس بی کران به درگاه خداوند بزرگ

و آرزوی بهروزی و نیک فرجامی برای نوآموزان دوست داشتنی .

یک سال تحصیلی باهم بودیم و از پاکی و  یک رنگی شما درس های بسیاری یادگرفتیم رشد و بالندگی تان را نظاره گر بودیم و این افتخار بزرگ را در کنار پدران و مادران عزیزتان جشن گرفتیم .

 

دعای خیرمان بدرقه راهتان

پیروز و سربلند باشید

نمایشگاهی از دست آورد های پژوهشی نوآموزان

سلام

به دنیای کودکانه پا گذاشتیم ، دنیایی مملو از شادی و شیطنت های پر معنا.

بادبادک سر به هوایی را در دست گرفتیم و آن را با دیگری سهیم شدیم و خواندیم از کودکی هایمان ، لذت هایمان و بازیهای شیرینمان....

کودکی را خیالی خوش تعریف کردیم و لحظه به لحظه در آغوش گرفتیم و با هم همصدا معنایش بخشیدیم. از ته دل خندیدیم و بودنی نو را تجربه کردیم....

بهترین ها را آموختیم ، از درس های زندگی تا چگونه اندیشیدن ، چگونه بودن و چگونه زیستن را...

دیدیم ، فهمیدیم ، کشف کردیم که عقل و حکمت و دانش در نوک قله ی تحصیلات دانشگاهی نیست بلکه در جعبه مداد رنگی ها و لذت بازی های پیش دبستانی است.

اردو باغ کتاب

نوگلان پیش دبستانی دخترانه رفاه به منظور آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در معیت مادران بزرگوارشان در اردوی باغ کتاب حضور پیدا کردند .

نوگلان پیش دبستانی دخترانه رفاه به منظور آشنایی هر چه بیشتر با کتاب و کتاب خوانی در معیت مادران بزرگوارشان در اردوی باغ کتاب حضور پیدا کردند .

 

غرفه ی بازی های فکری در پیش دبستان دخترانه رفاه

بازی های فکری و آموزشی همواره همزاد و همنشین دلنشین کودکان بوده و هست ، انجام بازی تجربیات مثبت و احساسات موفقیت‌آمیزی را برای کودکان فراهم می‌آورد. در این مرحله بازیهای خلاق فرصتی به کودک می‌دهد تا از قوه خلاقیت و تخیل خود در حل مسائل استفاده کرده و آن را رشد دهد ،  به همین منظور غرفه ای از بازی های فکری ، خلاقانه و آموزشی برای فرزندان عزیزمان در پیش دبستانی مهیا گردید تا از این غرفه به همراه مادرانشان  بازدید  نمایند .

مردان دریایی ایران زمین که آسمانی شدند .

سوختم از آتش دل در میان موج اشک

شوربختی بین که در آغوش دریا سوختم

 

امروز با نوآموزان عزیزمان در غم بزرگ مردان دریا دل کشورمان ، به سوگ نشستیم و این عزیزان همدردیشان را با خانواده های داغدیده به تصویر کشیدند...