امروز : Tuesday, 21 January 2020

IMAGE

بررسی ماهیت هنر اسلامی از منظر اندیشمندان و هنرمند...

هنر اسلامی به معنی اخصّ کلمه با وحی و کتابت قرآن کریم آغاز گردید. امر قدسی و مقدس، قلب و مرکز هنر اسلامی است و به عبارتی، امر قدسی که زیبایی حقیقی در معناست، در صورت هنر اسلامی که تجلی گاه حقیقت زیبای...

IMAGE

تاریخ هنر نقاشی در ایران

تاریخ هنر نقاشی در ایران ایران به دنیا یک هنر مخصوص را عرضه کرده است که در نوع خودش بى مانند است.تاریخ هنر نقاشى در ایران به زمان غارنشینى برمیگردد. در غارهاى استان لرستان تصاویر نقاشى شده از حیوانات ...

 • vtem skitter
  نمایشگاه پایان سال تحصیلی هنرستان رفاه 3

 • vtem skitter
  نمایشگاه پایان سال تحصیلی هنرستان رفاه 2

 • vtem skitter
  نمایشگاه پایان سال تحصیلی هنرستان رفاه 1

 • vtem skitter
  نمایشگاه نوروز 2

 • vtem skitter
  نمایشگاه نوروز 1

 • vtem skitter
  رنگ فجر 3

 • vtem skitter
  رنگ فجر 2

 • vtem skitter
  رنگ فجر 1

 • vtem skitter
  آثار دانش آموز 3

 • vtem skitter
  آثار دانش آموز 2

 • vtem skitter
  آثار دانش آموز 1

کسب رتبه دوم استانی مسابقات فرهنگی و هنری توسط هنرجوی هنرستان رفاه

برگزاری جلسه آموزش خانواده با عنوان امنیت روان در عصر دیجیتال

بعد از ظهر روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه جلسه آموزش خانواده هنرستان و دبیرستان رفاه با عنوان امنیت روان در عصر دیجیتال با سخنرانی جناب آقای دکتر محمد علی شامانی برگزار گردید.

ایشان در این سخنرانی بیان داشتند که ابتدا باید بدانیم امر تربیت بسیار بزرگ تر از آن است که فقط به معلمان و مدرسه سپرده شود.تربیت یک کل است که کمترین آن مدرسه است.جهان در حال پوست اندازی است و رسانه های کنونی کمک می کنند که زودتر از همیشه این تغییر رخ دهد اما از آنجا که ما آمادگی آن را نداریم با آن مقابله می کنیم.فضای مجازی فضایی حقیقی است.نگرانی و دغدغه والدین فرصت کافی برای شناخت این فضا در اختیارشان نگذاشته و از آنجا که خود ما محتاط تربیت شدیم از روبه رو شدن با این فضا می هراسیم.از بهترین راه کار ها این است که وقت حضور خود را برای بچه ها بیشتر کنید و بدانید که تکنولوژی برای تخریب نیامده.نسل امروز از همیشه تنها تر است و بیش از همیشه نیاز به گفتگوهای صمیمانه دارد.

موفقیت هنرجویان هنرستان رفاه در مسابقات فرهنگی و هنری منطقه 12 و راهیابی به مرحله استانی

برگزاری همایش معرفی هنرستان برای دانش آموزان پایه نهم به همراه نمایشگاه آثار هنرجویان

 

 

 

  بعد از ظهر روز دوشنبه بیست و ششم فروردین ماه طبق برنامه ای هماهنگ از دانش آموزان پایه ی نهم دبیرستان رفاه که علاقه مند به انتخاب رشته تحصیلی هنر بودند دعوت گردید تا در همایش معرفی هنرستان شرکت نمایند و فرصتی برای تجربه عملی برخی کارگاه های هنر در اختیار ایشان گذاشته شد.در آغاز سرکار خانم آشنا مدیریت هنرستان سخنرانی ای در ارتباط با برنامه های رشته گرافیک و معماری داشتند و در ادامه از آنجا که مادران گرامی نیز همراه دانش آموزان بودند،سوالات خود را با مدیریت هنرستان مطرح کردند و ایشان توضیحات کاملی در اختیارشان قرار دادند.در ادامه دانش آموزان در 5 گروه در 5 کارگاه عملی از جمله نقش برجسته،تصویر سازی،عکاسی،معماری و کارگاه گرافیک شرکت کردند و اولین آثارشان را به عرصه ظهور رساندند.سرکار خانم استقامت کارشناس آموزش کل مدارس رفاه نیز در این برنامه شرکت کردند و از کلیه مسئولان هنرستان تقدیر و تشکر نمودند.همچنین سرکار خانم شکوری مدیریت دبیرستان رفاه به همراه چند نفر از مسئولان دبیرستان همراه دختران پایه نهم بودند که از حضور و همراهی ایشان کمال تشکر را داریم.

 

جشن اعیاد شعبانیه در هنرستان رفاه

ظهر روز چهارشنبه بیست و یکم فروردین ماه جشن میلاد امام حسین علیه السلام،امام سجاد علیه السلام و حضرت ابوالفضل علیه السلام در هنرستان رفاه برگزار گردید.به این مناسبت از سرکار خانم غیبی دعوت گردید  تا با موضوع انتظار  و رفتار مومن واقعی با هنرجویان گفتگو نمایند و پاسخگوی سوالات ایشان باشند.همچنین چندین کلیپ زیبا پخش گردید. 

در پایان بسته های نذری به همراه دعای سفارش شده ی این روز از سوی مدیریت هنرستان تقدیم هنرجویان گردید.

فعالیت های نوروزی هنرستان رفاه

نمونه فعالیت های نوروزی هنرستان رفاه با هدایت سرکار خانم ها حیاتی،کیان پرور و زاهدی سرشت در کلاس های هنر پایه یازدهم

فعاليت هاي نوروزي هنرستان رفاه

  نمونه فعالیت های نوروزی هنرجویان هنرستان رفاه که با هدایت سرکار خانم ها حیاتی،زاهدی سرشت و کیان پرور  در کلاس های پایه یازدهم طراحی و اجرا گردیده است.

 

آخرین روزهای زمستان در اردوگاه اوشان

صبح روز یکشنبه نوزدهم اسفند ماه هنرجویان به همراه دبیران و کادر هنرستان رفاه به اردوی تفریحی آموزشی اوشان رفتند و و کلاس های درس آنان در فضای اردوگاه برگزارشد.خاطره گرم و شیرین یک روز شاد در هوای سرد زمستان یادگاری شد از روزهای پایانی سال 97.

گزارش ویژه مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در هنرستان رفاه

 

 

 

 

 

از صبح روز شنبه سیزدهم بهمن ماه طبق هماهنگی های صورت گرفته برنامه هایی شاد و متنوع به همت شورای دانش آموزی هنرستان برپا گردید.از جمله قرائت و تفسیر آیاتی از سوره مبارکه فجر توسط خانم ها مریم آشنا و فاطمه قهرمانی،تهیه و پخش چند کلیپ فرهنگی توسط خانم فاطمه قهرمانی،اجرای دکلمه از مبینا فرخی،برگزاری و اجرای مسابقه خانم زهرا آقایان.همچنین برنامه های روز چهاردهم بهمن ماه با اجرای هنرجویان:غزل اعلا،زهرا عفت منش،زهرا سماواتی،حورا کیپور فرد ،سیما فیض آبادی،زهرافرهمند زاد.

سایر برنامه های این ایام شامل برگزاری جشنواره غذا تحت عنوان نذر مهربانی با حضور سرکار خانم استقامت،سخنرانی سرکار خانم پرتو اعلم با موضوع خاطرات انقلاب  و نمایشگاه کتاب 50% تخفیف ،برنامه تقدیر از رتبه های برتر هنرجویان در مسابقات فرهنگی سال گذشته و برگزیدگان نیمسال اول توسط سرکار خانم آشنا و در نهایت اجرای زیباترین برنامه ورک شاپ نقاشی چهل ماهی توسط هنرجویان و با نظارت  و همراهی دبیران تخصصی هنر بود.

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا(س) در هنرستان رفاه

 

  

ظهر روز سه شنبه هفتم اسفند ماه کلیه هنرجویان هنرستان با همکاری یکدیگر برنامه ای شاد و جذاب همراه با پخش چندین کیلیپ داشتند.آفضا سازی زیبایی نیز با تکنیک نقاشی خط  و تصویر سازی با نظارت سرکار خانم حیاتی انجام دادند و درراهروی هنرستان نصب کردد.همچنین کیک و غذا نیز به عنوان نذری تدارک دیدند که در جمع روزی بسیار شاد و خاطره ای بسیار ماندنی برای خود ساختند.همچنین از ماه گذشته طی برنامه ای هماهنگ کلیه مقاطع برای جشن این روز کارهای هنری ای آماده کردند که در نمایشگاه خدمات آموزشی از آن رو نمایی گردید.

 

 

 

More Articles...

 1. برگزاری سومین جلسه آموزش خانواده هنرستان رفاه
 2. برگزاری دومین جلسه آموزش خانواده هنرستان و اهدای کارنامه هنرجویان
 3. برگزاری مراسم ویژه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در هنرستان رفاه
 4. برگزاری آزمون ها و ژوژمان های هنرستان
 5. یلدای زیبای هنرستان رفاه
 6. یلدای زیبای هنرستان رفاه
 7. حضور مادر شهید بابایی در هنرستان رفاه
 8. برگزاری جشن هشتمین دوره فارغ التحصیلان هنرستان رفاه
 9. برگزاری جلسه شورای دبیران هنرستان رفاه با حضور صمیمانه دکتر محمدعلی شامانی
 10. اردوی آموزش عکاسی هنرستان رفاه در باغ گیاه شناسی
 11. برگزاری جشن میلاد حضرت محمد صلی الله علیه و آله و امام جعفر صادق (ع) به میزبانی هنرستان رفاه
 12. دلنوشته های برگزیده ی هنرجویان هنرستان رفاه به مناسبت میلاد حضرت محمد (ص)
 13. نام گذاری ایام هفته وحدت به القاب حضرت محمد (ص)
 14. برگزاری اولین جلسه هم اندیشی مدیران محترم هنرستان های اسلامی تهران به میزبانی هنرستان رفاه
 15. آغاز هفته ی از ولادت تا ولایت عشق
 16. اردوهای عکاسی هنرجویان هنرستان رفاه
 17. برگزاری مراسم شهادت حضرت محمد (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) در هنرستان رفاه
 18. بازدید هنرجویان پایه یازدهم هنرستان رفاه از نمایشگاه تصویر سازی خانه هنرمندان
 19. سیزده آبان در هنرستان رفاه
 20. برگزاری اختتامیه سوگواره رنگ ها و تقدیر از هنرجویان هنرستان رفاه در فرهنگسرای اخلاق