اهدای خون، اهدای زندگی

:::

فواید و معایب اهدای خون که باید بدانیم

بسیاری از افراد برای نجات کسانی که به دلیل بیماری به خون احتیاج دارندبرای اهدای خون به بیمارستان ها مراجعه می کنند اما اینافراد باید بداننداهدای خون برای سلامت بدن آن ها هم مزایا و معایبی دارد.

 

 

تشخیص بیماری موجود در بدن با اهدای خون

سوزاندن کالری:

اهدای خون ۶۵۰ کالری را می‌سوزاند. در فرد مناسب، اهدای خون بسیاری از مزایای سلامتی را با چند ریسک ارائه می‌دهد. بانک‌های خون معمولاً هر احتیاط ممکن را برای کمک به اهدای خون به خون اهدایی می‌کنند.

کمک می‌کند که مردم نسبت به خودشان احساس خوبی پیدا کنند:

اهدای خون قدرت تاثیر گذاشتن بر سه نفر را دارد که برای زنده ماندن به خون نیاز دارند. دانستن اینکه آنها برای زندگی دیگران تفاوت ایجاد کرده اند می‌توانند استرس فرد را کاهش دهد و باعث شود که آنها احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند.

کاهش استرس و داشتن احساس خوب با اهدای خون

معایب اهدای خون :

هنگامی که به روش درست انجام شود، اهدای خون ایمن است. اگر یک بانک خون برای استفاده مجدد از سرنگ استفاده کند، این می‌تواند خطر ابتلای فرد را به یک عفونت خونی افزایش دهد.

به همین دلیل، این یک بخش روتین برای گرفتن خون است که باید از سوزن‌های جدید برای هر اهدا کننده استفاده کرد و تمام افراد باید دست‌هایشان را بشویند. سازمان غذا و داروی آمریکا بر روی بانک‌های خون نظارت می‌کند، تا مطمئن شود که آنها به طور ایمن در حال جمع آوری خون هستند. فرد می‌تواند برخی عوارض جانبی را در نتیجه اهدای خون تجربه کند.

این موارد عبارتند از:

سرگیجه

احساس ضعف

سبکی سر

تهوع

این علائم معمولاً ظرف سه روز بعد از اهدای خون تمام می‌شوند.

اگر سطح آهن فرد پس از اهدای خون خیلی پایین باشد، می‌تواند مصرف غذاهای غنی از آهن را افزایش دهند. غذاهایی غنی از آهن زیاد شامل گوشت قرمز، اسفناج و اب میوه‌های غنی از آهن و غلات می‌شوند.

کل زمان اهدای خون به طور متوسط ۸ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

اگر فرد یک محصول خونی مانند پلاکت‌ها یا پلاسما را اهدا کند، این فرآیند می‌تواند تا ۲ ساعت طول بکشد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی