اولین جلسه مدیران مدارس با مدیر جدید آموزش و پرورش منطقه 12

:::

هرنوع هزینه درآموزش وپرورش سرمایه گذاری برای آینده است 

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی رفاه، اولین جلسه مدیران مدارس با حضورحمید شاه منصوری مدیرجدید منطقه ، حیدری مدیرسابق ، قندهاری معاون اجتماعی شهرداری منطقه 12، جواد زاده معاون پرورشی سابق منطقه برگزارگردید.
وی درجمع مدیران منطقه به ترسیم چشم انداز آینده آموزش وپرورش براساس سند تحول بنیادین پرداخت وبیان داشت : هرملتی که می خواهد به جایی برسد نیازبه اصلاح دارد وآموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی به منظور ارضای نیازهای جامعه پدید آمده است و مدارس به عنوان خط مقدم جبهه‌ی تعلیم و تربیت در خدمت جامعه است و برای انجام صحیح رسالت خود و برخورداری از حمایت مردم ملزم به برقراری رابطه‌ی مؤثر با جامعه می‌باشد. از این رو رابطه‌ی مدرسه و اجتماع فرآیند مداوم است و مشارکت این دو باعث اثر بخشی و کار آیی بیشتر مدارس می‌شود.


وی در ادامه تصریح نمود: هرنوع هزینه درآموزش وپرورش سرمایه گذاری برای آینده است،مخصوصا مقطع ابتدایی که سنگ بنای آموزش راتشکیل می دهد. رعایت قانون وقانونمندی وپرهیز ازسلیقه های شخصی باید درآموزش وپرورش نهادینه شود. ایجاد روابط اجتماعی مناسب برای مشارکت فعال والدین و سایر شهروندان در فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مدرسه است. بنابراین با برقراری رابطه‌ای اثر بخش ومشورت درکارها ، می‌توان ذهن مردم را نسبت به آموزش و پرورش، اهداف آن، موقعیت مدارس و اهمیت و ضرورت برنامه‌های آن روشن کرد. با تغییر نگرش آن‌ نسبت به موضوع، می‌توان زمینه‌ی مناسب را برای برخورداری از حمایت، مشارکت و کمک‌های مردمی پدید آورد.
توجه به عدالت آموزشی ، پیشگیری ازآسیب های اجتماعی نیازمند راه کاراست ، تقویت ارکان مدرسه ومدیریت آموزشگاهی دردست بررسی است ودرحال حاضر درحال بررسی وضع موجود برای رسیدن به وضع مطلوب هستیم واین بدست نمی آید الا به کمک ، همیاری وهمگامی شما مدیران ومعلمان، بی‏گمان با این هم‏گامی، دانش‏آموز به بهترین شکل تربیت خواهد شد و شخصیتی بالنده و شکوفا به دست خواهد آورد.
دراین مراسم دونفرازمدیران مدارس به نمایندگی ازجمع فرهنگیان منطقه از زحمات حیدری مدیریت و جواد زاده معاون پرورشی سابق منطقه تقدیر و تشکرنمود ند .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی