مدارس رفاه غرق در ماتم و عزا

:::

مدارس رفاه در غم شهادت جانسوز اباعبدالله الحسین (ع) غرق در ماتم و عزا شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی رفاه، مدارس رفاه در غم شهادت جانسوز اباعبدالله الحسین (ع) غرق در ماتم و عزا شده است.

انتظار سوگواران پایان یافت و عاشورا از راه می رسد. دانش آموزان عزادار در سراسر مدارس رفاه از نخستین روزهای محرم خود را آماده کردند تا باری دیگر با حسین(ع) اسوه ایثار، تقوا، شهادت و شهامت وداع کنند و در سوگ او و 72 یارش که مظلومانه به شهادت رسیدند، خون گریه کنند. 


ارادتمندان به عاشورا و امام حسین(ع)  روز 19 مهرماه و در هشتمین روز ماه حزن و ماتم با برگزاری آیین‌ها و مراسم‌های عزاداری هر کدام به نوعی به خاندان عصمت و طهارت ابراز ارادت کردند و در غم شهادت پسر فاطمه(س) به سر و سینه زدند. 

پیش دبستان دخترانه  رفاه :عزاداري وسينه زني نوآموزان پيش دبستاني دخترانه رفاه ونوحه سرایي آقای زمانی براي طفل شش ماه امام حسين (ع) وعلمدار كربلا با حضور مديران ومربیان مدارس وبا همكاري هنرستان رفاه برگزار شد .

دبستان دخترانه : مراسم دسته روی حضرت رقیه (س) طبق سال های گذشته با مدیحه سرایی همکار محترم، در دبستان دخترانه‌ رفاه برگزار گردید. در این عزاداری دختران عزیزمان با ندای "لبیک یا حسین" با سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین بیعت کردند.

دبیرستان رفاه: صبح روز دوشنبه 19 مهرماه مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، در حسینیه دبیرستان رفاه برگزار شد.

هنرستان رفاه :امسال نیز هنرستان رفاه به رسم سال های گذشته در ایام ماه محرم همه روزه با برگزاری مراسم سخنرانی یکی از مربیان هنرستان وقرائت زیارت عاشورا و برپایی خیمه عزاداری و پخش نذورات دلهای هنرجویان را کربلایی کرد.در برگزاری این مراسم تمامی عوامل اجرایی ، هنر آموزان و هنر جویان دست به دست هم داده و عاشقانه اثبات عشق کردند در دل سپاری به راه سرخ سرور و سالار شهیدان و قدم در راه سبز سربازان حضرت مهدی(عج) نهادند. .

دبستان پسرانه :مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)  هر روز در مراسم صبحگاه برگزارشده و روز دوشنبه 19 مهرماه دسته عزاداری دانش آموزان از دبستان پسرانه  به سوی مسجد سادات حرکت کرده و درغم شهادت امام حسین (ع)، به سینه زدند. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی