IMAGE

بررسی ماهیت هنر اسلامی از منظر اندیشمندان و هنرمند...

هنر اسلامی به معنی اخصّ کلمه با وحی و کتابت قرآن کریم آغاز گردید. امر قدسی و مقدس، قلب و مرکز هنر اسلامی است و به عبارتی، امر قدسی که زیبایی حقیقی در معناست، در صورت هنر اسلامی که تجلی گاه حقیقت زیبای...

IMAGE

تاریخ هنر نقاشی در ایران

تاریخ هنر نقاشی در ایران ایران به دنیا یک هنر مخصوص را عرضه کرده است که در نوع خودش بى مانند است.تاریخ هنر نقاشى در ایران به زمان غارنشینى برمیگردد. در غارهاى استان لرستان تصاویر نقاشى شده از حیوانات ...

 • vtem skitter
  نمایشگاه پایان سال تحصیلی هنرستان رفاه 3

 • vtem skitter
  نمایشگاه پایان سال تحصیلی هنرستان رفاه 2

 • vtem skitter
  نمایشگاه پایان سال تحصیلی هنرستان رفاه 1

 • vtem skitter
  نمایشگاه نوروز 2

 • vtem skitter
  نمایشگاه نوروز 1

 • vtem skitter
  رنگ فجر 3

 • vtem skitter
  رنگ فجر 2

 • vtem skitter
  رنگ فجر 1

 • vtem skitter
  آثار دانش آموز 3

 • vtem skitter
  آثار دانش آموز 2

 • vtem skitter
  آثار دانش آموز 1

برگزاری جلسه آموزش خانواده با عنوان امنیت روان در عصر دیجیتال

بعد از ظهر روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه جلسه آموزش خانواده هنرستان و دبیرستان رفاه با عنوان امنیت روان در عصر دیجیتال با سخنرانی جناب آقای دکتر محمد علی شامانی برگزار گردید.

ایشان در این سخنرانی بیان داشتند که ابتدا باید بدانیم امر تربیت بسیار بزرگ تر از آن است که فقط به معلمان و مدرسه سپرده شود.تربیت یک کل است که کمترین آن مدرسه است.جهان در حال پوست اندازی است و رسانه های کنونی کمک می کنند که زودتر از همیشه این تغییر رخ دهد اما از آنجا که ما آمادگی آن را نداریم با آن مقابله می کنیم.فضای مجازی فضایی حقیقی است.نگرانی و دغدغه والدین فرصت کافی برای شناخت این فضا در اختیارشان نگذاشته و از آنجا که خود ما محتاط تربیت شدیم از روبه رو شدن با این فضا می هراسیم.از بهترین راه کار ها این است که وقت حضور خود را برای بچه ها بیشتر کنید و بدانید که تکنولوژی برای تخریب نیامده.نسل امروز از همیشه تنها تر است و بیش از همیشه نیاز به گفتگوهای صمیمانه دارد.

برگزاری همایش معرفی هنرستان برای دانش آموزان پایه نهم به همراه نمایشگاه آثار هنرجویان

 

 

 

  بعد از ظهر روز دوشنبه بیست و ششم فروردین ماه طبق برنامه ای هماهنگ از دانش آموزان پایه ی نهم دبیرستان رفاه که علاقه مند به انتخاب رشته تحصیلی هنر بودند دعوت گردید تا در همایش معرفی هنرستان شرکت نمایند و فرصتی برای تجربه عملی برخی کارگاه های هنر در اختیار ایشان گذاشته شد.در آغاز سرکار خانم آشنا مدیریت هنرستان سخنرانی ای در ارتباط با برنامه های رشته گرافیک و معماری داشتند و در ادامه از آنجا که مادران گرامی نیز همراه دانش آموزان بودند،سوالات خود را با مدیریت هنرستان مطرح کردند و ایشان توضیحات کاملی در اختیارشان قرار دادند.در ادامه دانش آموزان در 5 گروه در 5 کارگاه عملی از جمله نقش برجسته،تصویر سازی،عکاسی،معماری و کارگاه گرافیک شرکت کردند و اولین آثارشان را به عرصه ظهور رساندند.سرکار خانم استقامت کارشناس آموزش کل مدارس رفاه نیز در این برنامه شرکت کردند و از کلیه مسئولان هنرستان تقدیر و تشکر نمودند.همچنین سرکار خانم شکوری مدیریت دبیرستان رفاه به همراه چند نفر از مسئولان دبیرستان همراه دختران پایه نهم بودند که از حضور و همراهی ایشان کمال تشکر را داریم.

 

جشن اعیاد شعبانیه در هنرستان رفاه

ظهر روز چهارشنبه بیست و یکم فروردین ماه جشن میلاد امام حسین علیه السلام،امام سجاد علیه السلام و حضرت ابوالفضل علیه السلام در هنرستان رفاه برگزار گردید.به این مناسبت از سرکار خانم غیبی دعوت گردید  تا با موضوع انتظار  و رفتار مومن واقعی با هنرجویان گفتگو نمایند و پاسخگوی سوالات ایشان باشند.همچنین چندین کلیپ زیبا پخش گردید. 

در پایان بسته های نذری به همراه دعای سفارش شده ی این روز از سوی مدیریت هنرستان تقدیم هنرجویان گردید.