آیین نامه اجرایی پسرانه

:::

سخنی با اولیای محترم :

پدرومادر به عنوان نخستین معلم ، اساسی ترین فعالیت ها نظیر راه رفتن، سخن گفتن، یادگیری لغات، ابزارهای اندیشیدن، روابط با اشیا و اشخاص، قضاوت درباره خوبی ها و بدی ها ومراحل اعمل مذهبی و... را در خانه به كودكان می آموزند.
از آنجاییکه خانه و مدرسه به عنوان دو نهاد اصلی تعلیم وتربیت هر جامعه ای محسوب می شود. وضعیت موجود هر جامعه ای نتیجه یادگیری دیروز افراد در خانه و مدرسه است .
امروز به جرات می توان گفت آینده هر كودكی به میزان دانایی و توانایی اولیای محترم و مربیان یك جامعه بستگی دارد.
خانواده در جریان تعلیم و تربیت با مدرسه شریك می شود تا به عنوان یك بال با هم افزایی و مشاركت مدرسه ،كمك كند تا فرزندان داناتر و تواناتر شوند و بتوانند در جامعه زندگی كرده و یك قدم بیشتر به خدا نزدیكتر شوند.
آنچه پیش رو دارید بخشی از مقررات و قوانین مدرسه است که دست یابی به اهداف آموزشی ، تربیتی درپرتو همکاری شما خانواده های محترم میسر
می باشد .

 

آیین نامه ی حضوروغیاب:

- د رصورت غیبت دانش آموز لازم است علت آن توسط ولی محترم قبل از ساعت 8:30 به واحد آموزشی اعلام شود ،دانش آموزی که به علت بیماری غیبت داشته باشد با گواهی پزشک ،مبنی بر بهبودی ،می تواند در کلاس حاضر گردد .
- درخواست اجازه جهت مرخصی باعث عقب ماندن دانش آموز از درس می گردد.
هرگونه مرخصی منوط به طی طریق اداری وموافقت شورای انضباطی صورت می گیرد.
- تأخیر و غیبت غیر موجه علاوه بر این که دانش آموز را فردی نا منظم و سهل انگار بار می آورد ، نظم مدرسه و کلاس را مختل می کندو به سابقه ی انضباطی دانش آموز خدشه وارد می کند .
- دبستان قبل از ساعت 7 و بعد از ساعت 15 هیچ مسئولیتی در قبال حضور دانش آموز در مدرسه را نمی پذیرد (البته به جز موارد مربوط به سرویس مدرسه )
- در صورتیکه دانش آموز به دلیلی موجه، نتوانست در مدرسه حاضر شود ، لاز م است اولیای محترم از ساعت14به بعد ازطریق سایت دبستان تکالیف دانش آموز را دریافت دارند ویا باروابط عمومی دبستان تماس بگیرند.
آدرس سایت دبستان :WWW.CRF.IR

 


آیین نامه¬ی وسایل دانش آموز:

- دانش آموز جز وسایل آموزشی مورد نیاز، وسیله دیگری از قبیل خوراکی ، لوازم التحریراضافی ،عکس،اسباب بازی،وجه نقد، وسایل صوتی و تصویری و ... همراه نداشته باشد (کلیه لوازم التحریر مورد نیاز دانش آموزان ، از طرف مدرسه در اختیار آنان قرار می گیرد)
-دقت نمائید کلیه وسایل دانش آموز اعم از لباس ، لوازم التحریر ، کیف مدرسه ، کیف اردو و... دارای اسم باشند.
- وسایل بدون اسم جامانده در مدرسه در پایان هر ترم تحویل خیریه می گردد، که از این بابت مدرسه درخواست اجازه می نماید.
- کیف دانش آموز متناسب با قدو وزن دانش آموز ، ساده ، و بدون هرگونه طرح و مدل خاصی باشد .
-فرم لباس ورزشی به صورت
بلوز سفید+ کاپشن وشلوار سرمه ای ساده برای کلاس اول،
(بلوز سفید+ کاپشن وشلوار طوسی برای کلاس دوم
(بلوز سفید+ کاپشن وشلوار زرد برای کلاس سوم
(بلوز سفید+ کاپشن وشلوار وسبز برای کلاس چهارم می باشد

 


آیین نامه¬ی رفت و آمد:

- هرگونه تغییر در نشانی ،تلفن منزل یا محل کار اولیای محترم وهمچنین برنامه رفت و آمد دانش آموز را به صورت کتبی به دفتر دبستان اعلام فرمایید.
-در صورت تغییر آدرس منزل ، محل کار ، تلفن ثابت منزل و تلفن همراه پدرومادر ، در اسرع وقت مدرسه را مطلع فرمایید .
- هرگونه تغییر در برنامه ی رفت و آمد دانش آموزان باید به صورت کتبی از طرف اولیای محترم به دفتر دبستان اطلاع داده شود، به لحاظ امنیتی، مدرسه ، مسئولیت فرستادن آنان از طریق آژانس یا تحویل به شخص غیر معرف را نمی پذیرد.

آیین نامه¬ی جلسات :

- اطلاعیه ها و دعوتنامه هایی که خدمتتا ن ارسال می گردد پس از مطالعه و پیگیری به جهت اطمینان از اطلاع رسانی، پایین برگه را امضاء فرموده و به مدرسه عودت دهید.
- جلسات آموزشی که طی اطلاع قبلی برگزار می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند ، لذا حضور اولیا ءمحترم ،خصوصا پدران گرامی در این جلسات ضروری است .
- باتوجه به اهمیت ملاقات با معلم و مسئولین مدرسه می توانید باهماهنگی باروابط عمومی به این مهم دست یابید .
- درصورتی که ازطرف مدرسه نیاز به جلسه ¬ی اختصاصی درموردوضعیت تربیتی یا آموزشی فرزند شما باشد ازطریق دعوت نامه به اطلاع خواهد رسید.

پیگیری منظم ازطرف اولیای محترم موجب رشددانش آموزخواهد بود

موارد بهداشتی

- لازم است وضعیت ظاهری دانش آموز از نظر پوشش ،مو و بهداشت فردی آراستگی لازم را داشته باشند. لباس مناسب با فرهنگ اسلامی-ایرانی بدون هرنوع نوشته یا عکس و آرم باشد )
- موی سر باید به اندازه ای باشد که از بین انگشتان دست فراتر نیاید وساده باشد .
-در صورت بروز بیماری خصوصابیماری های عفونی و یا مسری، دانش آموز را در منزل تحت مراقبت ویژه قرار دهید و پس از بهبود کامل با گواهی پزشک راهی مدرسه فرمایید .
- صرف صبحانهجهت تأمین انرژی مورد نیاز دانش آموز در ساعت اوّلیه صبح ضروری است زیرا میان وعده ی دبستان جای صبحانه ی کامل را نمی گیرد.
- در صورت وجود منع پزشکی برای انجام حرکات ورزشی ،لازم است علت آن به صورت گواهی معتبر وممهور پزشکی به اطلاع مدرسه رسانده شود.
- درصورتی که نیاز است دانش آموز دارویی را در ساعات مشخص از روز مصرف نماید حتما نام و نام خانوادگی دانش آموز و همچنین ساعت مصرف آن توسط برچسب روی دارو ذکر گردد.
- جهت تأمین سلامتی بیشتر دانش آموز در صورت وجود هرگونه بیماری (ژنتیکی، آلرژی ، عمل جراحی و ...) مدرسه را مطلع فرمایید تا از بروز مشکلات و حوادث احتمالی پیشگیری شود .